Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Juridinių asmenų registras
Kodas 300039668

Gardino g. 4, LT-78231 Šiauliai
Tel. (8 41) 55 25 89
Faks. (8 41) 39 01 72
El. paštas info@sprc.lt


centro_taryba_4.gif
viesieji_pirkimai.gif
darbdaviams_2.gif
suaug_mok_2.gif
paslaugos_2.gif
fb_korupc.gif
patycios_stop.gif
fb_sprcs.gif

GROŽIO PASLAUGŲ TEIKIMO TENDENCIJOS IR PATIRTIS EUROPOS SĄJUNGOS ŠALYSE
LLP-LdV-VETPRO-2012-LT-0779

Dotacijos gavėjas: Šiaulių profesinio rengimo centras

Projekto partneriai:
VšĮ Panevėžio profesinio rengimo centras
VšĮ Kuršėnų politechnikos mokykla
UAB „Mini SPA Vanilė“

Biudžetas: 23.640 EUR

Finansavimo šaltinis: Leonardo da Vinci programa.

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai.

Vykdymo eiga:

Pirmasis projekto dalyvių vizitas vyko 2012 m. lapkričio mėn. 18 – 24 dienomis Italijoje, Nicoteros miestelyje. Vizite dalyvavo Šiaulių profesinio rengimo centro profesijos mokytojos Vilma Juozaitienė ir Rūta Kigienė, VšĮ Kuršėnų politechnikos mokyklos profesijos mokytoja Vida Terminaitė, VšĮ Panevėžio profesinio rengimo centro profesijos mokytoja Jovita Tautkuvienė, UAB „Mini SPA Vanilė“ direktorė Aušra Čepulienė ir specialistė Jurgita Šakinienė.
Vizito metu grožio kūrimo specialistų grupė iš Lietuvos lankėsi įmonėse Da Santino, Next Generation kur susipažino su plaukų modeliavimo technikomis ir jas išbandė, lankėsi privačioje kirpėjų akademijoje Beauty Line Vibo Valentia regione. Akademijos vadovas aprodė estetikos, koloristikos, manikiūro ir higienos, kirpėjo specialybės rengimo kabinetus. Vizito metu dalyvės turėjo galimybę susipažinti su Italijos grožio paslaugų teikimo sfera, kuri garsėja inovatyvumu, drąsiais sprendimais ir netradiciniais deriniais, įgijo profesinės patirties realioje tarpkultūrinėje aplinkoje, gavo naujų profesijos žinių.
Priimančioji Italijos organizacija Giovani per l'Europa organizavo dalyvių kultūrinę programą – ekskursijas po Nicoteros, Tropėjos miestus, kur projekto dalyviai susipažino su pastatų architektūra, kultūra ir tradicijomis.

  

Antrasis projekto dalyvių vizitas vyko 2013 m. kovo mėn. 3 – 10 dienomis Airijoje, Cork mieste. Vizite dalyvavo Šiaulių profesinio rengimo centro profesijos mokytojos Andželika Sutkevičienė, Lina Janušienė, VšĮ Kuršėnų politechnikos mokyklos profesijos mokytoja Vita Jurgelienė, VšĮ Panevėžio profesinio rengimo centro profesijos mokytoja Daiva Kamarauskienė, UAB „Mini SPA Vanilė“ specialistės Laima Laurinavičiūtė ir Milda Rojienė.
Grožio kūrimo specialistų grupė iš Lietuvos lankėsi Rubicon Business Centre ir susipažino su priimančios organizacijos koordinatore Kathy O‘Dwyer, kuri pristatė ir apibūdino vizito programą. Vizito metu buvo aplankytas prestižinis salonas, kurį įsteigė ir jam vadovauja Airių kirpėjų asociacijos narė Valerie Cahill. Ji papasakojo ir pasidalino informacija apie kirpėjų mokymus vykstančius Airijoje ir Lietuvoje.
Dalyvės lankėsi ir mokymo įstaigose. Apsilankymas North College suteikė galimybę iš arčiau pamatyti teorinio ir praktinio mokymo kabinetus kirpėjo specialybės studentams. Dalyvės buvo supažindintos su mokymosi procesu, kosmetika, darbo įranga, darbo organizavimu, aktualiomis problemomis, vyko diskusijos. Apsilankymas St. Johns College paliko labai gerą ir šiltą įspūdį. Susitikimo metu kirpėjų mokytoja Anita Kirby papasakojo apie kirpėjo specialybės mokymo ypatumus, mokymo eigą, praktinius užsiėmimus, praktiką pas darbdavius, bendradarbiavimą su kirpėjų asociacija, kosmetikos firmomis, apie projektus bei seminarus. Dalyvės pamatė masažuotojų ir kirpėjo specialybės rengimo kabinetus, mokomąją kirpyklą, modernią biblioteką su skaitykla. Vizito metu mokytojai galėjo stebėti vykstančius mokymo procesus mokomojoje kirpykloje, bendrauti, diskutuoti, dalintis įspūdžiais, domėtis kitais aktualiais dalykais.
Priimančioji Airijos organizacija Career Training Internships Rubicon Business Centre organizavo dalyvių kultūrinę programą – ekskursijas po Cork, Cobh, Kinsale miestus, kur projekto dalyviai susipažino su pastatų architektūra, kultūra ir tradicijomis.

2013 m. balandžio 29 - gegužės 5 dienomis Anglijoje, Plimuto mieste vyko trečiasis projekto dalyvių vizitas. Vizite dalyvavo Šiaulių profesinio rengimo centro profesijos mokytojai Tomas Prokurotas ir Aurika Rutkauskienė, VšĮ Kuršėnų politechnikos mokyklos profesijos mokytoja Dalia Tamošaitienė, VšĮ Panevėžio profesinio rengimo centro profesijos mokytoja Daiva Vareikaitė, UAB „Mini SPA Vanilė“ specialistės Laima Uogintienė, Irma Bulzgienė.
Grožio kūrimo specialistų grupė iš Lietuvos lankėsi Almond Vocational Link Centre ir susipažino su priimančios organizacijos koordinatore Janet Wonnacontt, kuri pristatė vizito programą, planuojamas veiklas, buvo aptarti organizaciniai klausimai.
Vizito metu grožio kūrimo specialistų grupė iš Lietuvos lankėsi Plimuto tipiniuose grožio salonuose (Shock, the Salon, Nick Evangelista, the Cutting Room, Uber 38), kur susipažino su kasdienine jų veikla ir naujaisiais, populiariausiais šukuosenų stiliais Jungtinėje Karalystėje. Dalyviai turėjo galimybę dirbti su plaukų kirpimo, priauginimo technikomis. Apsilankę profesinio rengimo mokykloje GHQ ir City College, mokytojai susipažino su mokymo sistema Jungtinėje Karalystėje, naudojamomis medžiagomis bei įrankiais, skirtais grožio specialistų mokymui, vyko diskusijos. Plimuto mieste esančioje grožio paslaugų parduotuvėje vizito dalyviai galėjo įsigyti grožio paslaugoms atlikti reikalingų priemonių.
Priimančioji organizacija Almond Vocational Link organizavo dalyvių kultūrinę programą – ekskursiją po Plimuto miestą. Projekto dalyviai susipažino su miesto istorija, kultūra ir tradicijomis.

 

Kvalifikacijos kėlimo vizitų metu Italijoje, Airijoje ir Anglijoje buvo patobulinti kirpėjų profesijos mokytojų ir grožio paslaugų verslo įmonių specialistų profesiniai įgūdžiai, buvo mokomasi naujausių kirpimo technologijų, buvo įgytos naujos kompetencijos ir žinios darbui komandoje su įvairių grožio paslaugų sričių specialistais. Taip pat dalyviai pagerino tarpasmeninio bendradarbiavimo kompetencijas, buvo ugdomi jų gebėjimai mokinių parengimui darbui tarpkultūrinėje aplinkoje ir aukščiausios kokybės klientų aptarnavimo paslaugų teikimui. Dalyviai pastebėjo, kad pagerėjo bendrosios ir profesinės užsienio kalbos kompetencijos.

lama_bpo_baneris.jpg
Europass.png
logo.jpg
vet mobility.JPG
geriausi.jpg
OPA-baneris.jpg
elektronine biblioteka korelis.jpg
savu keliu logo.jpg

Centro laikraštis
laikrastis-mes_.gif