Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Juridinių asmenų registras
Kodas 300039668

Gardino g. 4, LT-78231 Šiauliai
Tel. (8 41) 55 25 89
Faks. (8 41) 39 01 72
El. paštas info@sprc.lt


centro_taryba_4.gif
viesieji_pirkimai.gif
darbdaviams_2.gif
suaug_mok_2.gif
paslaugos_2.gif
fb_korupc.gif
patycios_stop.gif
fb_sprcs.gif

VIZUALINĖS REKLAMOS GAMINTOJO PROFESINIŲ KOMPETENCIJŲ TOBULINIMAS ES ŠALYSE (partneriai)
LLP-LdV-IVT-2013-LT-0853

Dotacijos gavėjas: Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centras

Partneriai:
Šiaulių profesinio rengimo centras
Alytaus profesinio rengimo centras
Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykla

Projekto tikslas - tobulinti pirminio profesinio lygmens vizualinės reklamos gamintojo specialybės mokinių profesines kompetencijas ir praktinius įgūdžius vizualinės reklamos gamybos technologijų srityje, susipažinti su reklamos gamybos inovacijomis ir ateities perspektyvomis, įgyti naujų gebėjimų būtinų dirbti konkurencinės ir nuolat besikeičiančios rinkos sąlygomis Lietuvoje ir ES šalyse.

Biudžetas: 27.107 EUR.

Finansavimo šaltinis: Leonardo da Vinci programa.

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai.

Projekto eiga:

Pirmoji stažuotė buvo organizuota 2013 m. gruodžio 1 - 21 d. Estijoje, Narva profesinio rengimo centre. Gruodžio 22 d. rytą su lauktuvėmis iš Estijos Šv. Kalėdų nuotaika, stažuotės dalyviai Vilniaus autobusų stotyje išsiskyrė jau kaip draugai ir linkėjo vieni kitiem viso ko geriausio. Nuslūgus šventinei nuotaikai, mokiniai dalijosi kelionės prisiminimais. Projekto dalyviams įspūdį paliko Narvos profesinio mokymo centro mokymo bazė – puikiai įrengti ir sutvarkyti darbo kabinetai. Ši mokykla, gali didžiuotis savo garso įrašų studija, kurioje, vienas iš mokinių turėjo galimybę įgyvendinti svajonę – išbandyti save atliekant autorinę dainą. Tiesa, aktyvūs ir žingeidūs mokiniai prisipažino, jog kartais jiems veiklos net gi pritrūkdavo, nes stažuotės laiką jie stengėsi išnaudoti maksimaliai. Mokiniai vieningai dalijosi prisiminimais po kelionės į Taliną. Išvaikščioję senamiestį, aplankę garsiausius muziejus ir turistų traukos vietas projekto dalyviai galėjo iš arti pamatyti ir pažinti naktinį Talino gyvenimą. Palyginus nedideliame Narvos miestelyje jie aplankė Narvos pilį, kuriame įsikūręs Narvos muziejus, taip pat išvydo Narvos rotušę, miesto parką šalia Narvos upės, nuotraukose užfiksavo ir miesto įtvirtinimų – bastionų didingumą. Projekto „Vizualinės reklamos gamintojų profesinių kompetencijų tobulinimas ES šalyse“ dalyviai stažuotės Estijoje metu pagilino žinias dirbant su įvairiomis programomis, kalbų įgūdžius. Tiesa, mokiniai susidūrė ir su nelengvu iššūkiu: regionas, kuriame jie gyveno, gausus rusiškai kalbančių žmonių. Tikėjęsi patobulinti anglų kalbą, jie išmoko ir antrosios – rusų kalbos.


 Gyčio Vidžiūno nuotraukos

2014 m. balandžio 6 - 27 d. Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro mokiniai Karolina Babičiūtė ir Artūr Petrovskij, atstovai iš Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokyklos – Ieva Grigaitytė ir Marius Kilkius, Alytaus profesinio rengimo centro mokiniai Lauryna Bubelytė ir Lukas Jotautas bei Šiaulių profesinio rengimo centro mokinės Dovilė Kirdeikytė, Iveta Brazdžionytė bei Laura Kovėraitė tris savaites praleido Maltoje ir Airijoje.
Jau antrąją stažuotės dieną abiejų grupių mokiniai kibo į anglų kalbos kursus. Besimokydami mišriose grupėse jie ne tik kalbėjo bendromis temomis, dalindamiesi savo įspūdžiais apie svečią ar gimtąją šalį, bet ir gilino specialybės anglų kalbos žinias. Mokiniams, išklausiusiems visą anglų kalbos kursą, buvo įteikti specialūs anglų kalbos sertifikatai, kurie, tikėtina, bus pravartūs jiems ir ateityje.
Dar prieš atrankas į šias trijų savaičių keliones, mokiniai žinojo pagrindinį juos motyvavusį tikslą. Šios stažuotės skirtos paskatinti kokybišką tarptautinę vizualinės reklamos gamintojų praktiką, kuri didina ne tik profesinių mokyklų tarptautiškumą, bet ir mokinių karjeros galimybes ugdant jų profesines kompetencijas. Airijoje stažavęsi mokiniai pripažino, jog darbas įmonėse leido susipažinti su gausybe dizaino, maketavimo pavyzdžių, taip pat suteikė galimybę patobulinti gamybos įgūdžius. Mokinių kasdienės užduotys buvo darbas su kompiuterinėmis dizaino programomis, kurios praplėtė žinias nuo reklamos sukūrimo pagrindų iki jos pateikimo klientui. Stažuotės dalyviai kasdienėse savo užduotyse turėjo galimybę panaudoti mokyklose įgytus įgūdžius tvarkant įmonių internetinius puslapius, redaguojant nuotraukas, maketuojant užrašus ant marškinėlių, dirbant su plėvele. Mokiniai gavo galimybę išmėginti skaitmeninį spausdinimą, šilkografiją, brangia įranga pasižyminčia išsiuvinėjimo technika. Tuo tarpu Maltoje viešėjusios mokinės, kaip būsimos reklamos specialistės, turėjo galimybę prisidėti ir prie politinės kampanijos organizuojant rinkimus į Europos Parlamentą kūrimo, didelio masto konferencijų viešinimo, taip pat ir prie nuotraukų redagavimo, įvairių dizaino programų naudojimo ir kitų jų programoje numatytų darbų. Pasak mokinius priėmusių organizacijų atstovų, tokios stažuotės savalaikiai atsako į darbo rinkos pokyčius skatindamos įgyti tarptautinės praktinės patirties, kuri bus naudinga ir Lietuvos rinkai bei pačių mokinių karjerai.

                          


Ateinančių mokslo metų pradžioje bus skelbiama nauja atranka į stažuotę Latvijoje. Tikimės, jog patys geriausi įspūdžiai iš jau įvykusių stažuočių Estijoje, Maltoje ir Airijoje motyvuos ir kitus mokinius pasinaudoti galimybe ne tik patobulėti profesine prasme, įgyti darbui reikalingų įgūdžių, bet ir pažinti kitos šalies kultūrą, atrasti naujų draugų ir įgyti nepamainomos patirties.

 

 

lama_bpo_baneris.jpg
Europass.png
logo.jpg
vet mobility.JPG
geriausi.jpg
OPA-baneris.jpg
elektronine biblioteka korelis.jpg
savu keliu logo.jpg

Centro laikraštis
laikrastis-mes_.gif