Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Juridinių asmenų registras
Kodas 300039668

Gardino g. 4, LT-78231 Šiauliai
Tel. (8 41) 55 25 89
Faks. (8 41) 39 01 72
El. paštas info@sprc.lt


centro_taryba_4.gif
viesieji_pirkimai.gif
darbdaviams_2.gif
suaug_mok_2.gif
paslaugos_2.gif
fb_korupc.gif
patycios_stop.gif
fb_sprcs.gif

SPECIALISTŲ KOMPETENCIJOS TOBULINIMAS PANAUDOJANT UŽSIENIO PARTNERIŲ PATIRTĮ (partneriai)
LLP-LdV-VETPRO-2013-LT-0889

Dotacijos gavėjas: UAB „Rūta“

Partneriai:
Šiaulių profesinio rengimo centras
VšĮ Kuršėnų politechnikos mokykla

Projekto tikslai:
1. Tobulinti specialistų kompetencijas
2. Susipažinti su naujovėmis konditerijos pramonėje
3. Keistis patirtimi su užsienio specialistais ir įgytą patirtį pritaikyti Lietuvos organizacijose
4. Kelti specialistų konkurencingumą darbo rinkoje
5. Suteikti specialistams galimybę stažuotis užsienyje
6. Užmegzti naujus tarptautinius ryšius ir stiprinti jau esamus
7. Stiprinti ryšius tarp verslo ir švietimo organizacijų

Finansavimo šaltinis: Leonardo da Vinci programa.

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai.

Vykdymo eiga:

2013 m. rugsėjo 30 d. – spalio 4 d. vyko projekto dalyvių vizitas Danijoje, kurio metu Šiaulių profesinio rengimo centrą atstovavo profesijos mokytoja Daiva Vidugirienė. Vizito tikslas - susipažinti su Danijos įmonių veikla, produktų asortimentu bei jų gamybos būdais. Apsilankius įmonėse Chocoma, AAK Academy, Aasted, Toms Groppen dalyviai susipažino su įmonių istorija, šokolado produktų ir kitų saldumynų gamybai naudojamos įrangos inovacijomis, saldumynų rinka Danijoje, pagilino žinias apie augalinių riebalų specifiką ir panaudojimą konditerijoje, susipažino su produktų saugos, kokybės užtikrinimo dokumentais ir tvarka. Dalyviams buvo pristatytos naujos linijos, skirtos šokolado produktų gamybai - temperavimo, dozavimo, glaistymo mašinos, šaldymo tuneliai, įvairios gamybos linijos. Vizito metu projekto dalyviai atnaujino turimas žinias, susipažino su srities naujovėmis ir įgytą patirtį galės naudoti kasdieniame darbe.

   

2014 m. gegužės 4 - 11 d. Šiaulių profesinio rengimo centro profesijos mokytoja Zita Šuminskienė vyko pasisemti patirties į Vokietiją. Kartu vyko Kuršėnų politechnikos mokyklos mokytoja bei UAB „Rūta“ produktų gamybos procesams vadovaujantys specialistai.
Pažintis su Vokietijos švietimo sistema prasidėjo Einsiedel F +U Sachsen GmbH mokykloje. Tai ne pelno siekianti organizacija, įkurta 1980 m. ir siūlanti virš 300 mokymo kursų programų, tokiose srityse kaip profesinis mokymas, aukštesnysis mokslas ar persikvalifikavimas. Mokymo bazėje dalyviai buvo supažindinti su F+U veikla, pasiekimais, Saksonijos žemės mokyklomis ir juose rengiamais specialistais. Projekto dalyviai lankėsi Chemnitz namų ūkio ir maitinimo mokyklos centre. Mokyklos vadovė papasakojo apie integraciją į darbo rinką, apie tai kaip išsiaiškinama, kokių gebėjimų mokinys turi prieš pasirinkdamas profesiją - tai pasiruošimo metai. Taip pat buvo aplankyti mokymo kabinetai, kurie yra aprūpinti visa reikiama įranga, vaistinės darbuotojo padėjėjo mokomoji vaistinė, virėjų, konditerių mokymo kabinetai, mokomoji laboratorija. Projekto dalyviai vyko ir į didžiausią Saksonijos - Anhalto žemės mieste Halėje įsikūrusį seniausią Vokietijoje šokolado fabriką „Halloren“. Miestas garsėja ne tik saldumynais, bet ir druskos gavyba. Čia jie susipažino su šokolado fabriko „Halloren“ istorija, pagrindinėmis veiklomis, produktų asortimentu, šokolado gamybos įranga, produktų kokybės užtikrinimu. Vizito metu buvo aplankytas Zwickau: dalyviai stebėjo kavos kepinimo procesą. Vienas iš svarbiausių etapų visame kavos kelyje yra apdorojimas. Šis etapas kavai gali suteikti subtilų skonį arba atvirkščiai, neteisingai jį atlikus - iš kavos pupelių gautųsi prastos kokybės kava. Kelionės metu dalyviai patyrė daug įspūdžių bei įgijo naujų žinių. Vizito metu buvo reali galimybė tobulinti kalbos žinias (vokiečių, anglų) bendraujant su kitų šalių mokiniais, aplinkiniais, darbuotojais. Taip pat buvo praktiškai patobulinti profesiniai įgūdžiai: dalyviai gamino tipinius Saksonijos pyragus.
Stažuotės dalyviams buvo organizuota ir kultūrinė programa. Buvo aplankytas Chemnitz miestas. Mieste įsikūrusios plačiai žinomos Volkswagen variklių gamykla, elektrotechnikos gamykla „Siemens“. Buvo aplankyti Drezdenas - visiškai per karą sugriautas miestas, o dabar neatpažįstamai atstatytas, Leipcigas, kuris visame pasaulyje garsėja savo rengiamomis mugėmis, į kurias atvyksta daugybė lankytojų iš įvairių šalių.
Stažuotės pabaigoje buvo įteikti stažuotės pažymėjimai – sertifikatai, atspindintys patobulintus praktinius įgūdžius, teorines žinias.

 

lama_bpo_baneris.jpg
Europass.png
logo.jpg
vet mobility.JPG
geriausi.jpg
OPA-baneris.jpg
elektronine biblioteka korelis.jpg
savu keliu logo.jpg

Centro laikraštis
laikrastis-mes_.gif