Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Juridinių asmenų registras
Kodas 300039668

Gardino g. 4, LT-78231 Šiauliai
Tel. (8 41) 55 25 89
Faks. (8 41) 39 01 72
El. paštas info@sprc.lt


centro_taryba_4.gif
viesieji_pirkimai.gif
darbdaviams_2.gif
suaug_mok_2.gif
paslaugos_2.gif
fb_korupc.gif
patycios_stop.gif
fb_sprcs.gif

PASLAUGŲ SEKTORIAUS DARBUOTOJŲ RENGIMO KOKYBĖS TOBULINIMAS (partneriai)
LLP-LdV-VETPRO-2013-LT-0900

Dotacijos gavėjas: VšĮ Kuršėnų politechnikos mokykla

Partneriai:
Šiaulių profesinio rengimo centras
Alytaus profesinio rengimo centras
Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras

Projekto tikslas - susipažinti su Vokietijos ir Italijos profesinio rengimo sistemos ypatumais ir patirtimi, profesinio rengimo mokyklų bendradarbiavimu su verslo konsultavimo organizacijomis, prekybos paslaugų sektoriaus profesinio verslumo ugdymo programomis, inovatyviais praktinio mokymo metodais; besimokančiųjų baigiamųjų darbų užduotimis; patobulinti profesines, socialines ir bendrakultūrines kompetencijas.

Finansavimo šaltinis: Leonardo da Vinci programa.

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai.

Vykdymo eiga:

2013 m. spalio mėn. 20 – 26 d. Šiaulių profesinio rengimo centro Prekybos ir verslo skyriaus profesijos mokytojai Birutė Prišmantienė ir Mindaugas Bartkus vyko pasisemti patirties į Vokietiją pagal VšĮ Kuršėnų politechnikos mokyklos projektą „Paslaugų sektoriaus darbuotojų rengimo kokybės tobulinimas“, Nr. LLP-LdV-VETPRO-2013-LT-0900.
Pažintis su Vokietijos švietimo sistema prasidėjo F+U (F-profesija, U- persikvalifikavimas) mokymo bazėje, kur buvome supažindinti su F+U veikla, vadovais, pasiekimais; dalyviams buvo pristatytos Saksonijos žemės mokyklos ir populiariausios programos, pagal kurias rengiami specialistai, o taip pat mokymo ypatumai, vertinimo sistema, įgūdžių pripažinimas. Projekto dalyviams kvalifikacijos kėlimo vizito metu buvo papasakota apie dualinę mokymo sistemą, veikiančią Vokietijoje, mokinių integraciją į darbo rinką, pasiruošimo metus renkantis profesiją. Profesijos mokytojai lankėsi mokymo kabinetuose, kurie aprūpinti visa reikiama įranga, pardavėjų mokomojoje parduotuvėje, virėjų , socialinių darbuotojų kabinetuose, virtualaus mokymo kabinete, buvo supažindinti su verslo kūrimo simuliacinėmis programomis. Chemnitz mieste buvo aplankytas informacinis centras darbo ieškantiems asmenims, taip pat didmeninės ir mažmeninės prekybos įmonėse, kur buvo pristatytas centrų darbas ir asortimentas.


2014 m. kovo 2 - 8 dienomis vyko antrasis projekto vizitas Chieti mieste, Italijoje, kuriame dalyvavo Šiaulių profesinio rengimo centro mokytoja Jurga Džiautienė ir Prekybos ir verslo skyriaus vedėja Renata Veršinskienė. Į vizitą kartu vyko atstovai iš VšĮ Kuršėnų politechnikos mokyklos, Alytaus profesinio rengimo centro ir Šiaulių raj. turizmo ir verslo informavimo centro.
Priimančios organizacijos E.L.S. Olympus Park mokymo centro koordinatorius Luciano Tuse susipažindino projekto dalyves su organizacijos struktūra, pasiekimais, misija ir tikslais, kurie keliami Italijos švietimo ir mokymo sistemai. Antrąją vizito dieną projekto dalyvės lankėsi CESCOT mokymo centre, kuriame vyksta profesinių kvalifikacijų tobulinimas, stebėjo verslo praktinio mokymo ir baigiamojo kvalifikacinio egzamino darbą; prekybos ir amatų rūmuose projekto dalyvės susipažino su profesinio rengimo sistema, apimančia verslo ir mokymo sistemų bendradarbiavimą, sužinojo, kaip sprendžiamos regiono bedarbių problemos. Taip pat buvo aplankyta valstybinė mokykla „Instituto Galliani“, kur dalyvės apžiūrėjo klases ir laboratorijas, susipažino su mokymo programomis ir metodais, sužinojo, kaip veikia profesinio informavimo ir orientavimo sistema mokinių profesijos pasirinkimo skatinimui.
Kultūrinės programos metu buvo aplankytas Chieti muziejus, pabuvota Sulmono miestelyje, susipažinta su jo tradicijomis, nuvykta į pačią seniausią vyno gamyklą Abruzzo regione, Agriturizmo- Agriverde. Didžiausią įspūdį dalyvėms paliko kelionė prie Adrijos jūros.
Vizito metu projekto dalyvės susipažino su Italijos istorija, kultūra ir tradicijomis, patobulino profesines, socialines ir bendrakultūrines kompetencijas, pagilino ne tik anglų kalbos žinias, bet truputį pramoko italų kalbos, pakėlė profesinę kvalifikaciją.

 

lama_bpo_baneris.jpg
Europass.png
logo.jpg
vet mobility.JPG
geriausi.jpg
OPA-baneris.jpg
elektronine biblioteka korelis.jpg
savu keliu logo.jpg

Centro laikraštis
laikrastis-mes_.gif