Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Juridinių asmenų registras
Kodas 300039668

Gardino g. 4, LT-78231 Šiauliai
Tel. (8 41) 55 25 89
Faks. (8 41) 39 01 72
El. paštas info@sprc.lt


centro_taryba_4.gif
viesieji_pirkimai.gif
darbdaviams_2.gif
suaug_mok_2.gif
paslaugos_2.gif
fb_korupc.gif
patycios_stop.gif
fb_sprcs.gif

2016-2017 m. naujienos ir įvykiai

Rygos stiliaus ir mados profesinės mokyklos mokinių vizitas

2016 11 15


Lapkričio 7 d. Šiaulių profesinio rengimo centro Buitinių paslaugų skyriuje 3 savaičių stažuotę pradėjo penkios siuvėjo specialybės mokinės iš Rygos stiliaus ir mados profesinės mokyklos. Mokinių planuojami mokymosi rezultatai, jų vertinimas ir pripažinimas buvo iš anksto suderinti tarp abiejų partnerių mokyklų vadovaujantis ECVET principais.

Su mokinėmis iš Latvijos profesijos mokytojos Meilutė Jarašūnienė, Elvyra Nemeikštienė ir Laimutė Dimšienė dirba individualiai, stažuotės programos dalis integruoja į Buitinių paslaugų skyriuje vedamus siuvėjo specialybės mokinių užsiėmimus.

Kultūrinė programa taip pat susieta su būsimųjų siuvėjų, stiliaus specialisčių darbu. Vilniaus Taikomosios dailės muziejuje mokinės iš Rygos kartu su Šiaulių PRC mokinėmis ir profesijos mokytojomis aptarė mados istoriko Aleksandro Vasiljevo kolekcijos vakarinių suknelių stilių, siuvimo technologijos detales, drabužių konstrukcijas, puošybos elementus. Meno galerijoje mokinės domėjosi juvelyrikos dirbiniais, apžiūrėjo meninio stiklo parodą, o Vilniaus gatvėse vertino lietuvių gatvės stilių.

Rygos stiliaus ir mados profesinės mokyklos profesijos mokytoja Žermena Hohlačova, lydinti mokines Lietuvoje, Šiaulių PRC siuvėjo specialybės profesijos mokytojoms pravedė seminarą „Moteriško petinio drabužio bazinio brėžinio sudarymas, naudojant vieningą konstravimo metodiką“. Seminaro metu buvo diskutuojama apie latvių ir lietuvių naudojamų drabužių konstravimo metodikų privalumus ir trūkumus.

Rygos stiliaus ir mados profesinės mokyklos mokinių stažuotė finansuojama Europos Sąjungos „Erasmus+“ programos lėšomis.

lama_bpo_baneris.jpg
Europass.png
logo.jpg
vet mobility.JPG
geriausi.jpg
OPA-baneris.jpg
elektronine biblioteka korelis.jpg
savu keliu logo.jpg

Centro laikraštis
laikrastis-mes_.gif