link
Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Juridinių asmenų registras
Kodas 300039668

Gardino g. 4, LT-78231 Šiauliai
Tel. (8 41) 55 25 89
Faks. (8 41) 39 01 72
El. paštas info@sprc.lt


centro_taryba_4.gif
viesieji_pirkimai.gif
darbdaviams_2.gif
suaug_mok_2.gif
paslaugos_2.gif
mokykla_be_covid.png
fb_korupc.gif
patycios_stop.gif
rupinkis_sveikata.gif
fb_sprcs.gif

Saugi mokykla

Pasaulis, kuriame kiekvienam vaikui suteikta teisė į išlikimą, apsaugą, vystymąsi ir dalyvavimą gyvenime – visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vizija. Ši nepolitinė, nevyriausybinė ir nereliginė, už vaiko teises kovojanti organizacija Lietuvoje įkurta1991 m., šiuo metu turinti 20 struktūrinių padalinių 19 Lietuvos miestų ir rajonų.

Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, 2008 m. Lietuvos mokyklose apie 30 proc. vaikų patiria patyčias ir smurtą (palyginimui: Švedijoje 2008 m. patyčias patyrė apie 5 proc. vaikų).

Pagal 2008 m. patyčių ir smurto rodiklius, Lietuva buvo antroje vietoje tarp 37 šalių (pirmoje vietoje – Turkija).

Nuo 2010 m. sausio mėn. VO „Gelbėkit vaikus“ dvylikoje Lietuvos mokyklų vykdo pilotinį projektą „Saugi mokykla“, kurio ilgalaikis tikslas yra veiksmingas prevencinis planas prieš patyčias ir smurtą kiekvienoje Lietuvos mokykloje. Pilotinis projektas parengtas remiantis Švedijos mokyklų patirtimi ir ten vykdomos programos prieš smurtą ir patyčias pavyzdžiu. Švedijoje tokia programa yra patvirtinta Švedijos vyriausybės ir privalomai vykdoma kiekvienoje mokykloje.

Šiaulių profesinio rengimo centro Buitinių paslaugų skyrius – pilotinio (pirmojo, stebimojo, bandomojo) projekto „Saugi mokykla“ dalyvis.
 

lama_bpo_baneris.jpg
eduka.gif
elankos.gif
Europass.png
logo.jpg
geriausi.jpg
OPA-baneris.jpg
elektronine biblioteka korelis.jpg
Centro laikraštis
laikrastis-mes_.gif