Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Juridinių asmenų registras
Kodas 300039668

Gardino g. 4, LT-78231 Šiauliai
Tel. (8 41) 55 25 89
Faks. (8 41) 39 01 72
El. paštas info@sprc.lt


registracija.gif
centro_taryba_4.gif
viesieji_pirkimai.gif
darbdaviams_2.gif
suaug_mok_2.gif
paslaugos_2.gif
fb_korupc.gif
patycios_stop.gif
rupinkis_sveikata.gif
fb_sprcs.gif

TARPTAUTINĖ PATIRTIS PROFESINIAM TOBULĖJIMUI
2017-1-LT01-KA116-034986

Dotacijos gavėjas: Šiaulių profesinio rengimo centras

Projekto partneriai:
Cork Education and Training Board, Airija
Berufsbildende Schulen Burgdorf, Vokietija
Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä, Suomija
Jokilaaksojen koulutuskuntayhtymä, Suomija
Zealand Business College, Danija
ALVIT - inovace a vzdelavani s.r.o., Čekijos Respublika
APLICAPROPOSTA LDA, Portugalija
EURL ARISTOTE, Prancuzija
OTC DAIHEN EUROPE GmbH, Vokietija

Projekto biudžetas: 139847.00 Eur

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai.


Profesinė stažuotė Danijoje (2017-09-17 – 2017-10-06)

Pirmieji šių metų „Erasmus+“ programos projekto dalyviai – automobilių mechaniko ir automobilių elektromechaniko specialybių mokiniai stažavosi Danijoje, Zealand Business College. Stažuotės metu mokiniai mokėsi automobilių ratų, padangų montavimo, balansavimo, vairo remonto subtilybių. Dalindamiesi stažuotės įspūdžiais mokiniai teigia, kad profesinės stažuotės metu įgijo daug praktinių automobilių techninės priežiūros, remonto, darbo organizavimo įgūdžių, laisvu laiku domėjosi danų gyvenimo būdu, kultūra.

Man asmeniškai stažuotė tikrai patiko. Patiko mokytojai, jų nuoširdus bendravimas bei mokymo stilius. Parsivežiau daug naujų žinių, geros patirties ir apie tai pasakoju draugams. Laisvalaikis taip pat buvo geras, galėjome ramiai pailsėti ir vėl sekančią dieną kaupti naujus įspūdžius. Neatsisakyčiau nuvykti dar kartą.

Paulius Baltokas, automobilių elektromechaniko specialybės mokinys


Atrodo, jog viskas buvo tobula ir nors nesitikėjom ir nežinojom, tikrai viskas nustebino. Poros sakinių tikrai neužtektų perteikti patyrimus, norėtųsi dar kartą pakartoti ir pajusti tą šiltą priėmimą ir įdomias dienas, pamokas ir naujus atradimus. Ačiū už gerai praleistą laiką ir gerą paruošimą.

Ligitas Vaivada, automobilių elektromechaniko specialybės mokinys


Šių mokslų metų pradžioje man ir dar penkiems Mechanikos skyriaus mokiniams teko puiki galimybė dalyvauti „Erasmus+“ programos projekte ir vykti į Daniją ne tik patobulinti savo profesines žinias ir įgūdžius, bet ir susipažinti su naujais žmonėmis, aplinka bei kultūra.
Į Daniją vykome trims savaitėms ir galiu drąsiai teigti, kad tai buvo vienos geriausių savaičių mano gyvenime. Kodėl? Pirmiausia nereikėjo nė kiek rūpintis dėl organizacinių dalykų, viskas, kas buvo reikalinga – buvo iš anskto suruošta, nereikėjo rūpintis nei kur gyvensime, nei ką valgysime. Už visą tai dėkoju mūsų Šiaulių profesinio rengimo centro Vystymo skyriaus darbuotojams, kurių dėka turėjome tokią puikią galimybę tobulėti ir keliauti.
Aišku, didžiausias įspūdis buvo paliktas ne tik dėl gero stažuotės organizavimo, bet ir dėl mokymosi bei gyvenimo sąlygų, kurios buvo puikios. Stažuotė vyko Ringstedo miestelyje, maždaug 60 km nuo sostinės Kopenhagos. Pirmiausia buvome apgyvendinti puikiame bendrabučio tipo viešbutuke, labai netoli centro ir gražios, senovinės kadaise buvusios Bernardinų vienuolių bažnyčios. Viskas buvo puiku, tiek vaizdas pro langą, tiek galimybė vakare visai grupei susirinkti ir gerai praleisti laiką po darbingos dienos.
Mokykla buvo aprūpinta naujais automobiliais. Per tas kelias savaites išmokome daug naujų dalykų: automobilių pakabos elementai ir jų ypatybės, stabdžiai jų priežiūra ir tvarkymas, ratų suvedimo būdai, padangų remontas ir jų specifika, kompresijos ir nuotekio patikros būdai, taip pat turėjome galimybę praktikuotis vieno atsakingiausių darbų mūsų profesijoje – paskirstymo diržo keitimo.
Tiesa, mokykla pasiūlė daug daugiau nei tik profesinių žinių ir įgūdžių tobulinimą. Auto dirbtuvių vedėjas nusivežė mus visus nemokamai pažaisti golfo, tai buvo pirmoji tokia patirtis visiems stažuotės dalyviams. Likome labai patenkinti ir dėkingi už tokią galimybę. Maža to, mokykla mums dar pasiūlė apmokėti apsilankymą sporto ir sveikatingumo klube, kur gerai praleidome laiką baseinuose ir pirtyje. Taip pat gavome raktus nuo pačios mokyklos kambario su sportui skirtu inventoriumi bei poilsio kambariu, kur ne tik galėjome sportuoti, bet ir pažaisti biliardą arba stalo tenisą.
Kitas ne mažiau svarbus dalykas, kuris įsiminė – maistas. Mokykloje, kurioje mokėmės (Zealand business college) taip pat mokėsi ir maisto gamintojai bei konditeriai. Tai valgydavome, beveik kaip restorane, kadangi būtent jie ruošdavo maistą visiems mokyklos mokiniams. Valgydavome tris kartus per dieną, kaskart (neskaitant pusryčių) gaudavome sočius pietus ir stiprią vakarienę. Buvo visko, ir mėsos, ir net keptos lašišos.
Nors ir gyvenome mažesniame miestelyje, tačiau tai nereiškia, kad visą laisvą laiką praleidome nuobodžiaudami. Susiorganizavome ir kelionę į Danijos sostinę Kopenhagą, kur ne tik apžiūrėjome įžymias vietas: Anderseno Undinėlę, valstybinę biblioteką, botanikos sodą, karaliaus vasaros rezidenciją, parlamento rūmus bet ir apsilankėme Tivoli pramogų ir atrakcionų parke, kuris daugumai tikrai paliko puikius įspūdžius, taip pat, kai kurie iš mūsų dar spėjo paplaukioti ir turistiniu laivelu, kuris plaukė per sostinės kanalus ir pasakojo įvairias įdomias istorijas.
Taigi, kaip ir minėjau pradžioje, tai buvo tikrai vienos geriausiai praleistų savaičių. Jeigu šiuo metu turite tokią galimybę dalyvauti „Erasmus+“ programos projekte ir dvejojate, tai tikrai kviečiu Jus tai drąsiai daryti, kadangi tokia patirtis su Jumis liks visam gyvenimui, taip pat dar kartą ačiū mūsų centro Vystymo skyriaus darbuotojams, be kurių niekada nebūtume turėję, tokios puikios stažuotės.

Augustinas Marius Mačėnas, automobilių elektromechaniko specialybės mokinys

 


Darbuotojų mokymo vizitas Danijoje (2017-10-02 – 2017-10-06)

Šiaulių profesinio rengimo centro direktorius Saulius Dargužas ir Šiaulių PRC Buitinių paslaugų skyriaus vedėjas Alvydas Kušleika spalio 3-5 dienomis darbo vizito lankėsi Zealand Business College Danijoje. Vizito metu kartu su danų partneriais buvo nagrinėjama, aptariama ir vertintama Zealand Business College institucinio optimizavimo, darbo racionalizavimo, neformaliuoju būdu įgytų kompetencijų pripažinimo patirtis. Ji naudinga stiprinant profesinio mokymo įstaigų lygiavertę partnerystę, siekiant tarptautiškumo kompetencijų plėtros, užtikrinant tvarią darną tarp Šiaulių PRC strateginių tarptautiškumo tikslų ir praktinės veiklos.


Mokymo vizitas Šiaulių profesinio rengimo centre (2017-11-07 – 2017-11-09)

Lapkričio 7-9 dienomis Šiaulių profesinio rengimo centro Statybos sektoriniame praktinio mokymo centre vienos didžiausių pasaulyje suvirinimo įrangos ir robotų gamintojos „OTC DAIHEN EUROPE GmbH“ specialistas Ersin Yavuz pristatė naujausią suvirinimo įrangą, inovatyviausius suvirinimo technologinius sprendimus, vedė praktinius profesinius mokymus. Dvi dienas mokymuose dalyvavo Šiaulių profesinio rengimo centro suvirintojo specialybės mokiniai, vieną dieną – Šiaulių profesinio rengimo centro profesijos mokytojai, Valstybinės Šiaulių kolegijos, Šiaulių universiteto dėstytojai ir studentai, pramonės įmonių darbuotojai.

 


Profesinė stažuotė Portugalijoje (2017-11-06 – 2017-12-01)

Kompiuterinės įrangos derintojo ir kompiuterinio projektavimo operatoriaus specialybių 6 mokiniai tobulino turimus profesinius įgūdžius Bragos miesto IT srities verslo įmonėse. Mokiniai stažuotės metu atliko kompleksinius kompiuterinės technikos derinimo, remonto darbus: bendravo su klientais, kad gautų išsamią informaciją apie gedimus, nustatinėjo gedimų priežastis ir juos šalino. Taip pat instaliavo programinę įrangą, mokė klientus naudotis su įdiegta programine įranga. Svarbiausias stažuotės tikslas buvo patobulinti kompiuterinės technikos sisteminių blokų tarpusavio sąveikos užtikrinimo įgūdžius, įgyti bendravimo ir darbo kultūros kompetencijų, pagilinti specialybės anglų kalbos žinias.
Laisvalaikio metu mokiniai domėjosi Portugalijos kultūros ypatumais, Bragos miesto architektūra, žavėjosi apylinkių gamta, skanavo portugalų nacionalinius patiekalus, bendravo ir linksminosi su įvairiataučiu jaunimu.


Profesinė stažuotė Vokietijoje (2017-11-21 – 2017-12-16)

Automobilių mechaniko ir automobilių elektromechaniko specialybių 6 mokiniai stažavosi Vokietijos Burgdorfo ir Lehrte miestų automobilių techninės priežiūros ir remonto įmonėse – servisuose. Vizito metu mokiniai komandoje su įmonių darbuotojais atliko įvairių automobilių techninės būklės bendrąjį vertinimą, gedimų diagnostiką ir automobilių remonto darbus. Pagrindinis dėmesys stažuotės metu buvo skiriamas darbo ir bendravimo kultūrai. Mokiniai stebėjo, kaip įmonių darbuotojai bendravo su automobilių savininkais, išsiaiškinant automobilių gedimus, paaiškinant būsimų darbų atlikimo būtinumą, eigą. Mokiniai kartu su darbuotojais automobilių savininkams paaiškindavo atliktą automobilio remontą, pakeistų naujomis detalių ar prietaisų veikimą.
Vizito metu mokiniai lankėsi „Volkswagen“ automobilių gamykloje Hanoveryje, domėjosi automobilių gamybos technologija. „DB Schenker“ logistikos įmonėje, aptarnaujančioje „Volkswagen“ automobilių gamyklą, susipažino su automobilių logistikos organizavimu.
Laisvalaikis buvo skirtas krašto kultūros pažinimui, bendravimui su jaunimu, sportui, saviraiškai.

 

Profesinė stažuotė Danijoje (2018-01-15 – 2018-02-09)

Pradžioje buvo sunku, kol mes apsipratom, bet po kiek laiko supratom sistemą. Maistas skanus, apgyvendinimo patalpos geros (vieną dieną buvo net +27 laipsniai šilumos), vaizdas pro langą taip pat geras – buvo galima matyti muzikos muziejų. Danų mokytojai buvo puikūs, bet mėgstamiausia tapo Anja, kuri mus labai pagyrė ir norėjo, kad ilgiau pasiliktumėme. Mums taip pat norėjosi ilgiau pasilikti.
Laisvalaikiu keliavom į Kopenhagą, į keletą muziejų. Labai susibendravom su kitų profesinių mokyklų mokiniais, su kuriais iki dabar bendraujame facebook'o grupėje, kurią susikūrėm. Tikrai nesigailiu, kad dalyvavau „Erasmus+“ atrankoje stažuotei Danijoje.

Gabija Mazauskaitė, virėjo specialybės mokinė


Danijoje labai patiko gyvenimo sąlygos, labai malonus kolektyvas, visada padėdavo kai reikėjo, taip pat maloniai pabendravom su mokytojais bei kitais darbuotojais. Patiko ir oras – ten buvo daug šilčiau nei Lietuvoje.

Tomas Simaitis, virėjo specialybės mokinys

 

 
Profesinė stažuotė Airijoje (2018-02-24 – 2018-03-23)

„Erasmus+“ stažuotė Airijoje buvo įdomi patirtis tobulinant anglų kalbą, kultūrinius, socialinius, meninius įgūdžius bei analoginės fotografijos žinias. Praktikoje teko susipažinti su Airijos architektūra, gamta, kultūra. Įgavau patirties fotografuojant juostiniu fotoaparatu bei ryškinant juosteles ir spausdinant nuotraukas. Stažuotėje supratau, kad noriu toliau tobulinti anglų kalbos žinias ir gerinti fotografijos įgūdžius.
Apibendrinant stažuotės pagal „Erasmus+“ patirtį vertinu teigiamai. Pakeista aplinka ir nauji įspūdžiai suteikė įdomių apmąstymų ir karjeros planų ateičiai.

Rita Miežytė, fotografo specialybės mokinė
Profesinė stažuotė Suomijoje (2018-03-12 – 2018-04-01)

Šiaulių profesinio rengimo centro virėjo specialybės mokiniai vyko į profesinę stažuotę Suomijoje. Mokiniai vyko į Suomijos miestą Haapavesi ir Oulainen, kur profesinėse mokyklose gerino profesines žinias, tobulino profesines kompetencijas, bendraudami daugiakultūrinėje aplinkoje gerino užsienio kalbos ir bendrąsias kompetencijas. Praktinio mokymo metu mokiniai atliko su specialybę susijusias užduotis: gamino įvarius karštus ir šaltus patiekalus, desertus, sužinojo patiekalų patiekimo, serviravimo subtilybes. Laisvu laiku projekto dalyviams buvo organizuota prasminga kultūrinė programa. Mokiniai sužinojo apie Suomijos kultūrą, papročius, vyko į Kalėdų Senelio gimtinę – Rovaniemi, važinėjo sniego motociklais, išbandė kitas žiemos pramogas.
Po stažuotės būsimi virėjai dalinosi įgyta patirtimi su klasės draugais ir mokytojais.
 

 

Darbuotojų mokymo vizitas Prancūzijoje (2018-03-18 – 2018-03-24)

Šiaulių profesinio rengimo centro direktorius Saulius Dargužas ir mokytojas Tomas Prokurotas kovo 18-24 dienomis lankėsi Prancūzijoje. Vizito metu pagrindinės domėjimosi sritys buvo profesinis mokymas pameistrystės forma ir neformaliuoju būdu įgytų kompetencijų pripažinimas.
Įvadiniame seminare Sorbonos universitete buvo pristatyta Prancūzijos pameistrystės įstatyminė bazė, darbo sutartys su darbdaviu, pameistriu ir mokymo įstaiga, pameistrystės ir profesinio mokymo licėjų skirtumai, pameistrystės privalumai.
Diskusijoje – pristatyme 118 statybos pameistrystės centrų vienijančiame mokymo centre aptartas centro vaidmuo sudarant švietimo mokymo programas, statybos federacijos dalyvavimas profesinių licėjų egzaminų komisijose, profesinio mokymo bazių modernizavimas, moksleivių motyvacijos skatinimas renkantis statybos srities specialybes.
Profesinio mokymo patrauklumo užtikrinimas, mokymo lankstumas, mokymo formų ir būdų taikymas bei profesinio mokymo kokybė buvo aptariami Lycee Belliard virėjų ir padavėjų pameistrystės centre ir profesiniame licėjuje. Vizito CFA campus des métiers et de l’entreprise metu mobilumo vizito dalyviai stebėjo, aptarė automobilių mechanikų, elektrikų, suvirintojų, kepėjų, virėjų, pardavėjų ir kitų specialybių praktinio profesinio mokymo organizavimą. CFA statybininkų pameistrystės centre diskutavo apie mokymo metodus, pritaikytus skirtingų gebėjimų mokiniams, modulines profesinio mokymo programas ir pameistrystės diegimą.
Laisvalaikio vakarais Paryžiaus grožis atsivėrė nuo Monmartro kalvos, Eifelio bokšto, plaukiant laiveliu Senos upe.


 

Profesinė stažuotė Čekijoje (2018.04.08 – 2018.05.05)

Apdailininko, staliaus specialybės mokiniai vyko į profesinę stažuotę Čekijoje. Stažuotės metu mokiniai didino profesines kompetencijas atlikdami įvairias užduotis: vidaus apdailos darbus, pastato fasado tvarkymo darbus. Mokiniai džiaugėsi turėję galimybę dirbti daugiakultūrinėje aplinkoje, pagilino užsienio, ne tik pagrindinės darbinės – anglų, tačiau ir rusų, čekų kalbos žinias.
Profesinės stažuotės metu mokiniams buvo organizuota turininga kultūrinė programa, mokiniai domėjosi Čekijos kultūra, nuostabia Čekijos gamta.

 

Profesinė stažuotė Suomijoje (2018.04.15 – 2018.05.12)

Higieninės kosmetikos kosmetiko specialybės mokinės vyko į profesinę stažuotę Suomijoje Joensuu mieste. Mokinės įgijo naujų žinių apie manikiūro, pedikiūro, kūno ir veido masažo,  depiliacijų ir kitų grožio paslaugų atlikimo technikas.  Praktinio mokymo metu mokinės turėjo galimybę grožio procedūras atlikti klientams, prieš teikiant paslaugas projekto dalyvės turėjo išsiaiškinti klientų poreikius, aptarti laukiamą rezultatą, išsiaiškinti ar klientas neturi sveikatos problemų.
Laisvu laiku projekto dalyvės domėjosi Suomijos kultūra, gamta, turėjo galimybę laisvalaikį leisti mokinių bendrabutyje esančioje sporto salėje, kine, pirtyje.

lama_bpo_baneris.jpg
eduka.gif
elankos.gif
Europass.png
logo.jpg
geriausi.jpg
OPA-baneris.jpg
elektronine biblioteka korelis.jpg
savu keliu logo.jpg

Centro laikraštis
laikrastis-mes_.gif