Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Juridinių asmenų registras
Kodas 300039668

Gardino g. 4, LT-78231 Šiauliai
Tel. (8 41) 55 25 89
Faks. (8 41) 39 01 72
El. paštas info@sprc.lt


registracija.gif
centro_taryba_4.gif
viesieji_pirkimai.gif
darbdaviams_2.gif
suaug_mok_2.gif
paslaugos_2.gif
fb_korupc.gif
patycios_stop.gif
rupinkis_sveikata.gif
fb_sprcs.gif

„MORE CULTURES – ONE EUROPEAN IDENTITY“
2017-1-TR01-KA219-046116_4 

Projekto koordinatorius: AYVACIK ATATURK ORTAOKULU, Turkija.

Projekto partneriai:
COLEGIUL ECONOMIC ION GHICA, Targoviste , Rumunija;
Zespol Szkol Ponadgimnazjalnych im Jana Pawla II, Krynica-Zdroj , Lenkija;
Istituto d‘Istruzione Superiore Majorana, Avola, Italija;
5o Geniko Lykeio Petroupolis, Graikija.

Projekto tikslas – gilintis į skirtingas šalių kultūras, tradicijas bei papročius, panaudojant inovatyvius mokymo/si metodus, stiprinant mokinių mokynosi motyvaciją, siekiant kokybiško išsilavinimo, keliant jauno žmogaus savivertę bei pasitikėjimą savo jėgomis, skatinant mokinių elgesį, paremtą pagarba, tolerancija kitoms kultūroms.

 

Susitikimas Rumunijoje (2017-12-04 – 2017-12-08)

2017 m. gruodžio 2 – 8 dienomis keturios mokytojos Jūratė Baltutienė, Kristina Lašienė, Jurgita Mockuvienė bei Regina Kvedarienė lankėsi Rumunijoje ir atstovavo Šiaulių profesinio rengimo centrą kaip projekto “More Cultures – One European identity” Lietuvos komanda.
Pirmajame susitikime dalyvavo tik mokytojai, kurie visą savaitę sprendė su projektu susijusius klausimus: apsvarstė būsimų vizitų datas, mokinių apgyvendinimo problemas, projekto veiklas, įgyvendinimo aktualijas ir kt.
Visų šalių mokytojai dirbo grupėmis, diskutavo mokinių "nubyrėjimo" prevencijos tema, buvo pristatytos pagrindinės pamokų nelankymo priežastys, piešiamas idealaus neformaliojo ugdymo mokytojo paveikslas.


Projekto pristatymas Šiaulių PRC

Gruodžio 21 dieną Technologijų skyriaus bibliotekoje mokiniams ir darbuotojams buvo pristatytas „Erasmus+“ programos projektas „More Cultures - One European Identity“. Centro bendruomenė buvo supažindinta su ką tik startavusio projekto tikslais, būsimomis veiklomis, šalimis-partnerėmis, reikalavimais dalyviams. Projekto vykdymo komanda pristatė pirmojo mokytojų susitikimo Rumunijoje įspūdžius, atliktus darbus bei suplanuotas užduotis. Savo įspūdžiais ir pirmąja patirtimi pasidalijo mokinės-projekto dalyvės. Jos skatino bendraamžius pasinaudoti puikia galimybe tapti naujojo projekto dalyviais, jungtis prie projekto komandos ir dalyvauti veiklose.
Pirmąjį mokytojų susitikimą Rumunijoje aprašė naujienų portalas, https://www.etaplius.lt/siauliu-prc-dziaugiasi-erasmus-programos-galimybemis
Susitikimas Sicilijoje (2018-02-03 – 2018-02-07)

2018 m. vasario 3-8 dienomis saulėtoje Sicilijoje Avolos miestelyje vyko pirmasis tarptautinis ERASMUS+ projekto „More Cultures – One European Identity“ mokinių susitikimas. Jame dalyvavo Šiaulių profesinio rengimo centro mokiniai Liudvidas Taraška, Audrius Klimas bei Dovydas Graisas su mokytojomis Jūrate Baltutiene, Kristina Lašiene bei Jurgita Mockuviene. Italų šeimos visai savaitei maloniai ir svetingai priėmė atvykusius mokinius. Ši viešnagė visiems buvo ne tik pramogų bei linksmybių metas, tai ir sunkaus darbo, naujų atradimų, iššūkių bei netikėtų patirčių savaitė.
Mokiniai pristatė savo šalies kilmę, kalbos savitumą, tradicijas: tautinius kostiumus, šokius, dainas, taip pat dalyvavo muzikos pamokoje ir mokėsi dainuoti siciliečių ir anglų kalbomis.
Katanijos edukaciniame jaunimo centre "YEPP" mokytojai buvo supažindinami su TE.SO.RI metodika.

 

Susitikimas Graikijoje (2018-04-23 – 2018-04-27)

Balandžio 23-27 dienomis Šiaulių PRC projekto dalyviai atstovavo Lietuvai Graikijoje vykusiame antrajame projekto susitikime. Šį kartą mūsų komandai atstovavo Deimantė Balčiūnaitė ir Aušra Bielskytė iš Technologijų skyriaus ir Austėja Griciūtė iš Buitinių paslaugų skyriaus. Merginos maloniai ir šiltai buvo priimtos graikų šeimose ir beveik savaitę iš arčiau pažino graikų gyvenimo būdą, kultūrą bei papročius. Projekto dalyvių susitikimų metu vyko įvairios edukacinės veiklos: savo šalies velykinių papročių, priežodžių ir posakių pristatymas, graikų literatūros, dailės, muzikos, šokio bei teatro pamokos. Įgytas naujas žinias, įgūdžius mokiniai įtvirtino praktiškai: seniausiame Epidauro teatre interpretavo Sofoklio “Antigonę”, mokykloje dėliojo mozaiką graikiškais raštais, šoko ir dainavo graikų liaudies ritmais pagrįstą muziką atsisveikinimo vakare.

 

lama_bpo_baneris.jpg
eduka.gif
elankos.gif
Europass.png
logo.jpg
geriausi.jpg
OPA-baneris.jpg
elektronine biblioteka korelis.jpg
savu keliu logo.jpg

Centro laikraštis
laikrastis-mes_.gif