Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Juridinių asmenų registras
Kodas 300039668

Gardino g. 4, LT-78231 Šiauliai
Tel. (8 41) 55 25 89
Faks. (8 41) 39 01 72
El. paštas info@sprc.lt


registracija.gif
centro_taryba_4.gif
viesieji_pirkimai.gif
darbdaviams_2.gif
suaug_mok_2.gif
paslaugos_2.gif
fb_korupc.gif
patycios_stop.gif
rupinkis_sveikata.gif
fb_sprcs.gif

PROFESINIŲ IR BENDRŲJŲ KOMPETENCIJŲ TOBULINIMAS TARPTAUTINĖJE APLINKOJE
2019-1-LT01-KA116-060395

Dotacijos gavėjas: Šiaulių profesinio rengimo centras

Projekto partneriai:
Zealand Business College, Danija
ALVIT - inovace a vzdelavani s.r.o., Čekijos Respublika
APLICAPROPOSTA LDA, Portugalija
EPD - European Projects Development Unipessoal Lda, Portugalija
IBD Solutions Limited, Jungtinė Karalystė

Projekto biudžetas: 117330,00 Eur

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai.

 

Mobilumo vizitas Ispanijoje (Barselonoje) (2019-10-13–2019-11-09)

Pirmasis 2019/2020 m.m. „Erasmus+“ programos mobilumo vizitas vyko viename didžiausių Ispanijos miestų – Barselonoje. Penkios higieninės kosmetikos kosmetiko specialybės mokinės mėnesio trukmės praktiką atliko Barselonoje esančiuose grožio salonuose. Vizito metu mokinės pagerino profesinius įgūdžius, pajuto kitokį gyvenimo tempą, pažino vietinę kultūrą, aplankė žymias vietas.

 

Džiaugiuosi pasinaudojusi galimybe vykti į profesinę stažuotę pagal „Erasmus+“ programą. Stažuotės metu patobulinau savo anglų kalbos žinias, susiradau naujų draugų bei pamačiau, kaip mano profesijos atstovai dirba užsienyje. Nuoširdžiai rekomenduoju visiems mokiniams dalyvauti stažuotėse užsienyje!
                                                                     
higieninės kosmetikos kosmetiko specialybės mokinė Gerda

Stažuotės metu patobulinau manikiūro atlikimo techniką, išmokau taisyklingo, ergonomiško įrankių naudojimo, gavau daug naudingų praktinių patarimų.
                                                                     higieninės kosmetikos kosmetiko specialybės mokinė Gintarė 

Labai džiaugiuosi, kad sudalyvavau „Erasmus+“ projekte, kuriame galėjau patobulinti savo anglų kalbos žinias, pabuvoti kitoje šalyje, kurioje susiradau naujų draugų. Rekomenduoju visiems pasinaudoti „Erasmus+“ programos galimybėmis!
                                                                       
higieninės kosmetikos kosmetiko specialybės mokinė Justė

 


 

Mobilumo vizitas Portugalijoje (Bragoje) (2019-11-10 - 2019-12-07)

Suvirintojo ir automobilių techninės priežiūros ir remonto specialybių mokiniai mėnesį gyveno bei dirbo Portugalijos mieste Bragoje. Stažuotės metu mokiniai taip pat spėjo aplankyti visas žymiausias Portugalijos vietas.

 

Stažuotė man labai patiko. Buvo labai įdomu susipažinti su portugalų kultūra ir papročiais. Didelį įspūdį paliko jų architektūra ir menas.
                                          
Automobilių elektros įrengimų remontininko specialybės mokinys Ernestas

Įspūdžiai iš Portugalijos labai geri. Šalis yra labai graži, kraštovaizdis – įspūdingas. Žmonės labai draugiški, kultūringi, tad bendrauti su jais buvo įdomu. Dirbdamas įgavau platesnį suvokimą apie automobilius, jų remontą, dėl menkų kolegų anglų kalbos žinių buvo šiek tiek sunkoka komunikuoti, bet vis tiek susikalbėdavome ir suprasdavom vienas kitą.
                                            
Automobilių elektros įrengimų remontininko specialybės mokinys   Linas

Portugalijos visas kraštovaizdis visai kitoks nei Lietuvoje. Žmonės malonūs nors jeigu ir nekalba angliškai visur galima gestais ar kitais būdais rasti bendrą kalbą. Darbo vietoje dirbti reikėjo, bet niekas tikrai mūsų nespaudė ir su noru eidavom kiekvieną dieną.
                                                                               Suvirintojo specialybės mokinys Simonas

Stažuotė padėjo praplėsti tiek kultūrini, tiek profesini akiratį. Praktikos metu įgijau žinių kaip virinami gaminiai iš aliuminio, teko išbandyti kitokią nei mokykloje suvirinimo įrangą.
                                                                                  
Suvirintojo specialybės mokinys Redas

 

 

Mobilumo vizitas Portugalijoje (Montijo) (2019-11-11 – 2019-12-06)

Profesinės stažuotės Portugalijoje metu aš daug sužinojau apie darbą užsienyje: kokias kirpimo technikas ir metodus jie naudoja, kaip klientai priima kitokius problemų spendimo būdus. Taip pat labai patiko pažinti kitą kultūrą. Vienintelis sunkumas buvo tai, kad portugalai mažai kalba anglų kalba, tai turėjau rasti būdų kaip su jais susikalbėti.
                                                                                     
Kirpėjo specialybės mokinys Tomas

Dirbdamas Portugalijoje aš patobulinau jau turimus įgūdžius, sužinojau daugiau apie vyrų kirpimo technikas. Praktikos metu atlikau visas kirpėjui priskiriamas užduotis: plaukų plovimas, džiovinimas, kirpimas, šukuosenų modeliavimas. Viskas labai patiko ir stažuotė galėjo būti ilgesnė nei mėnuo.
                                                                                         K
irpėjo specialybės mokinys Dovydas
Viskas buvo šaunu. Įgijau daug naujų įgūdžių, išmokau daug dalykų susijusių su mano profesiją, pagerinau anglų kalbos žinias. Labai patiko salonas, kuriame dirbau ir kolegos, kurie kantriai mane mokė, buvo draugiški ir supratingi.
                                                                                          Kirpėjo specialybės mokinė Simona

 

 

Mokytojų mobilumo vizitas Portugalijoje (Montijo) (2019-11-10 – 2019-11-16)

Darbo stebėjimo vizito metu mokytojos domėjosi Portugalijos švietimo sistema, būsimų grožio specialistu rengimo specifika, profesinio mokymo baze.

Darbo stebėjimo vizito metu lankėmės profesinėse mokyklose, grožio salonuose. Profesinėse mokyklose susipažinau su ugdymo sistema, pamačiau kaip ruošiami grožio srities specialistai Portugalijoje. Atradau naujų idėjų, kurias pritaikysiu savo darbe. Vizitas buvo produktyvus tiek profesine, tiek kultūrine prasme.
                                                                                                     
Profesijos mokytoja Aurika

Vizitas Portugalijoje buvo labai aktyvus lankėmes grožio salonuose, profesinėse mokyklose. Laisvu laiku aplankėme turistinius objektus, spėjome susipažinti su Portugalijos istorija, kultūra ir gamta. Praplėčiau savo profesinį ir asmeninį akiratį.
                                                                                                       Profesijos mokytoja Rūta

 

 

Mobilumo vizitas Juntinėje Karalystėje (Portsmute) (2019-12-01 - 2019-12-21)

Informacinių technologijų srities specialybių mokiniai vyko į mobilumo vizitą Jungtinėje Karalystėje. Per tris savaites trukusį vizitą mokiniai patobulino praktines žinias, bendrąsias kompetencijas, užsienio kalbos žinias.

Stažuotės metu didžiausią įspūdį paliko, įmonės, kurioje dirbau, vadovo požiūris į negalią turinčių vaikų užimtumą. Negalią turintys vaikai ateidavo žaisti kompiuterinių žaidimų nemokamai ir neribotai. Darbo vietoje susidūriau su profesiniais iššūkiais sprendžiant serverių gedimų problemas. Turėjau progą bendrauti su anglais, sužinoti apie jų kultūrą. Patirtis buvo pozityvi ir tikrai norėčiau pakartoti.
                                                   Kompiuterinės įrangos derintojo specialybės mokinys Robertas

Stažuotė man asmeniškai patiko. Jungtinėje Karalystėje buvau pirma kartą todėl labai geri įspūdžiai pamačius kitą kultūrą. Pasijautė ir pasitikėjimo savimi padidėjimas, tikrai pagerėjo bendras išprūsimas ir anglų kalbos žinių pagerėjimas.
                                               
Kompiuterinio projektavimo operatoriaus specialybės mokinys Titas

 

 

Mobilumo vizitas Danijoje (Roskildėje) (2020-01-14–2020-02-14)

 

Virėjo specialybės mokiniai vyko į profesinę stažuotę Danijos profesinio mokymo centre. Praktinio mokymo metu mokiniai mokėsi gaminti žuvies patiekalus, užkandžius, dalyvavo teorinėse pamokose. Praktikos metu sužinojo kaip estetiškai  patiekti maistą.

Stažuotės metu Danijoje išmokau naujų patiekalų receptų, sužinojau apie Danijos tradicinę virtuvę. Labai įdomu buvo dirbti su mokytojais, kurie yra savo srities profesionalai. Praktikos metu daug dėmesio buvo skiriama higienai virtuvėje, šie naujai išugdyti įgūdžiai bus naudingi ateityje dirbant virtuvėje.
                                                                                     Virėjo specialybės mokinė Dovilė

Atlikdama profesinę praktiką Danijos profesinio mokymo centre išmokau gaminti maistą pagal visus reikalavimus, tinkamai jį paruošti vadovaujantis visais higienos reikalavimais, taip pat išmokau patiekalo pateikimo “meno”. Labai svarbi patirtis – bendravimas su kitos tautybės mokiniais, mokytojais, kitais darbuotojais.
                                                                                      Virėjo specialybės mokinė Greta

 

   

 

Mokytojų mobilumo vizitas Čekijoje (Ostravoje) (2019-03-10 – 2019-03-14)

Darbo stebėjimo vizito metu mokytojos domėjosi Čekijos švietimo sistema, būsimų apdailininko srities specialistu rengimo specifika, profesinio mokymo baze.


Darbo stebėjimo vizitas labai patiko, nors būnant Čekijoje koronaviruso plitimas įgavo pagreitį ir Čekijoje, kaip ir kitose Europos šalyse, buvo jaučiama įtampa. Dėl viruso plitimo buvo apribotos galimybės lankytis profesinėse mokyklose, kitose viešosiose įstaigose, tačiau priimanti organizacija rado pakankamai gerų išeičių. Lankėmės šiuolaikinio meno parodose, domėjomės autentiška Čekijos miestelių architektūra, lankėmės kalnų miestelyje esančiame kotedže, kuris pripažintas ir saugomas kaip kultūros paveldas.
                                                                                                  
Profesijos mokytoja Loreta

Vizito Čekijoje metu pagilinau profesines žinias ir bendrąsias kompetencijas. Patiko sudaryta programa, nors ir buvo tam tikrų suvaržymu dėl pandemijos.
                                                                                                  
Profesijos mokytoja Ilona

 

 

Mobilumo vizitas Čekijoje (Ostravoje) (2021-03-19 - 2021-04-16)


Apdailinko ir staliaus specialybių mokiniai vyko į profesinę stažuotę Čekijoje. Stažuotės metu mokiniai atliko remonto darbus kalnų kotedže.


Stažuotė Čekijoje labai patiko. Sužinojome daug specifinių dalykų, kaip atlikti įvairius darbus. Mokykloje įgytas žinias pritaikėme dirbdami darbo vietoje. Mielai dar kartą vykčiau į profesinę stažuotę.
                                                                                 Apdailinko specialybės mokinys Dovydas

Stažuotės metu atlikom įvairius darbus: demontavome grindis, statėme karkasą, liejome betoną. Atlikus darbus įmonės vadovas Martinas atsidėkojo.
                                                                              Apdailininko specialybės mokinys Paulius

Čekijoje teko atlikti ir staliaus ir apdailininko specialybės darbus. Labiausiai patiko demontuoti sienas. Šis darbas pareikalavo ne tik fizinių jėgų, bet ir teorinių žinių. Praktikos metu lakavau medinio kalnų kotedžo sienas, impregnavau ir kitaip apdirbau medieną, kuri bus naudojama renovuojant pastatą. Labai patiko gyventi autentiškoje aplinkoje. Laisvalaikiu mėgavausi kalnų vaizdais, išbandžiau jėgas bėgiojant visai kitokiomis oro sąlygomis.

                                                                                      Staliaus specialybės mokinys Eligijus
 

 

 

lama_bpo_baneris.jpg
eduka.gif
elankos.gif
Europass.png
logo.jpg
geriausi.jpg
OPA-baneris.jpg
elektronine biblioteka korelis.jpg
savu keliu logo.jpg

Centro laikraštis
laikrastis-mes_.gif